Odborní lékaři

Gynekolog

Gynekolog je lékař, který se stará o to, abyste měla zdravé ženské pohlavní orgány. Ženské pohlavní orgány jsou třeba vaječníky, vejcovody, děloha, vagína, pochva. Také Vám může napsat recept na léky proti otěhotnění. Těm se říká antikoncepce.

Chirurg

Chirurg je lékař, který léčí různá zranění. Umí dělat operace. Za chirurgem můžete jít, když se zraníte. Chirurg Vám také může dělat nějakou operaci. Třeba operaci slepého střeva.

Kožní lékař

Kožnímu lékaři se také někdy říká dermatolog. Je to lékař, který se zabývá kůži. Kožní lékař Vám pomůže, když máte akné. Můžete za ním také jít, když Vás svědí kůže nebo máte ekzém. Pomáhá také, když se opaříte nebo máte omrzliny.

Neurolog

Neurolog je lékař, který se zabývá nervovým systémem. Do nervového systému patří mozek, mícha, nervy, svaly. Neurolog pomáhá lidem, kteří mají epilepsii, bolí je často hlava nebo se jim špatně hýbe rukama a nohama.

Praktický lékař

Praktický lékař se zabývá celým Vaším tělem. Dělá pravidelné prohlídky. Zjišťuje, jestli jste zdravý/zdravá. Za praktickým lékařem byste měl/měla jít, když Vám není dobře. Praktický lékař Vám poradí, jak se máte léčit a jaké léky máte brát. Když Vám nebude moct poradit, pošle Vás k jinému doktorovi.

Psychiatr

Psychiatr je lékař, který pozná, když má někdo psychické onemocnění a umí toto onemocnění léčit. Za psychiatrem můžete jít, když jste stále smutný nebo se něčeho strašně bojíte.

Ušní-nosní-krční lékař

Někdy se oddělení, kde pracuje, říká ORL.
Ušní-nosní-krční lékař léčí nemoci uší, nosu a krku. Jsou to například angína, zánět středního ucha, rýma. Pomáhá léčit, když někdo špatně slyší.

Zubní lékař

Zubní lékař Vám pomůže starat se o Vaše zuby. Zubní lékař Vám prohlíží zuby a dásně, aby zjistil, jestli jsou zdravé. Zubař Vám také může poradit, jak si správně čistit zuby. Když nějaký Váš zub není v pořádku, zubař ho umí vyléčit.